Warsaw Spirits Competition 2023

Informacje:

W tym roku po raz kolejny chcemy połączyć galę wręczenia medali i dyplomów w konkursie Warsaw Spirits Competition z Festiwalem dla publiczności.

W jury zasiądą publicyści i eksperci. Alkohole będą oceniane według następujących kryteriów: aromat (do zdobycia 30 punktów), smak (30), finisz (30) i całościowe wrażenie (10), na które składają się takie elementy jak harmonia czy nowatorstwo, to znaczy, że nawet kontrastowo poustawiane smaki i aromaty mogą dostać wysoką ocenę, jeżeli będą interesujące i innowacyjne.

Alkohole będą nagradzane medalami: Silver dla próbek o łącznej nocie co najmniej 72, Gold dla próbek o łącznej nocie co najmniej 82 oraz Double Gold dla próbek o najwyższej łącznej nocie w każdej kategorii. Degustacja odbywać się będzie w ciemno, alkohole zostaną wcześniej podzielone na 41 osobnych kategorii.

Chcemy, żeby więcej osób mogło spróbować nagrodzonych alkoholi. Podczas Festiwalu będzie prowadzona sprzedaż na kieliszki, a także możliwość zakupu butelek w sklepiku festiwalowym.

Uczestnicy festiwalu w ramach biletu otrzymają kieliszek degustacyjny. Kupony na degustacje będą do kupienia w sklepie festiwalowym w nominałach po 5 zł. Będzie też działała strefa koktajlowa, obsługiwana przez zawodowych barmanów.

Organizatorem wydarzenia są redakcja magazynu o mocnych alkoholach „Aqua Vitae” i serwis Spirits.com.pl.

Scroll to Top
Warsaw Spirits Competition logotype

Dostęp zablokowany

Nie spełniasz wymogów dotyczących wieku użytkowników strony.

WSC 2024

Zgłoś swoje uczestnictwo

Czy ukończyłeś/aś 18 lat?