W 2019 roku firma Legendary Polish Brand Sp. z o.o. przywróciła po przerwie działalność dawnego Polmosu w Józefowie. Uruchomiono na nowo zestawialnię i rozlewnię wódek. Powróciła na rynek marka wódek i likierów Kasztelańska. W ślad za nią wódka Prezydent, która w 2021 roku zdobyła medal Double Gold w konkursie Warsaw Spirits Competition. W 2021 roku wznowiona została także produkcja wódki w stylu retro: Starowiejska. W najbliższym czasie firma planuje także wprowadzenie na rynek nowych marek.
Legendary Polish Brand do produkcji alkoholu używa wyłącznie zbóż pochodzących z ekologicznych upraw PGR S.A. Wieloletnie doświadczenie, rozwinięte zaplecze technologiczne i wykwalifikowana kadra pozwalają tworzyć alkohole cechujące się wysoką jakością i niepowtarzalnymi smakami. Samodzielnie przeprowadzane procesy destylacji i rektyfikacji, w połączeniu ze starannie wyselekcjonowanymi składnikami stanowią zawsze podstawę do tworzenia niepowtarzalnych alkoholi. Wykorzystując powyższe oraz odpowiadając na potrzeby rynku Legendary Polish Brand zajmuje się produkcją i rozlewem marek własnych (private label), także według receptur dostarczonych przez klienta.
Zakład produkcyjny w Józefowie
ul. Monopolowa 4, 05-860 Józefów
Historia zakładu w Józefowie koło Błonia, niedaleko Warszawy sięga 1866 roku, kiedy to powstała pierwsza w Królestwie Kongresowym cukrownia „Józefów” z siedzibą w Płochocinie. Z biegiem czasu nazwa przyjęła się jako nazwa osady przylegającej bezpośrednio do fabryki. W 1875 roku cukrownia przeszła na własność Towarzystwa Akcyjnego Fabryki Cukru i Rafinerii, a w parę lat później stała się jednym z pierwszych zakładów w Europie, w którym wprowadzono kompletne oświetlenie elektryczne. Już pod koniec XIX wieku była to największa i najnowocześniejsza cukrownia w Królestwie Kongresowym. W 1949 zakład zmienił nazwę na Mazowieckie Zakłady Przemysłu Drożdżowego i rozpoczął budowę drożdżowni. W latach 1951-1954 zakład zbudował osiedle mieszkaniowe, pocztę, ośrodek zdrowia i sklepy. Organizował życie kulturalne pracowników i ich rodzin, a także mieszkańców okolicy. W latach 1964-1965 uruchomiono w Józefowie produkcję i leżakownię wódek gatunkowych. To tu narodził się Jarzębiak, chyba najpopularniejsza wódka gatunkowa tamtych lat. Produkcja wyjątkowej wódki starzonej pod marką Kasztelańska rozpoczęła się w 1965 roku, a już w 1970 roku zbudowano instalację do rektyfikacji z wydajnością na poziomie 30 mln l rocznie. Flagowe produkty Polmosu powstały następnie w 1980 roku (Wiśniówka Cherry Cordial) oraz 1987 roku (Kasztelańska Czysta).
Z Mazowieckiej Wytwórni Wódek i Drożdży w 1990 roku wyodrębniono Polmos Józefów, a w roku 1994 zbudowano najnowocześniejszą linię do rektyfikacji. W latach 90. powstało wiele wódek opartych na własnych recepturach, m.in. seria Old Joseph obejmująca: wódkę czystą, pieprzówkę, brandy, wódkę żytnia starzoną i gin, serię Prima obejmującą: wódkę czystą, pieprzówkę, imbirówkę, wódkę waniliową i czarną wódkę Prima Black, cenioną wódkę Kasztelańską, wódkę Red Label, wódkę Mazowiecką Gorzką, wódkę Z Czerwoną Kartką, wódkę Classic, gin Silver, produkowano też Mazowiecką Żytnią i tanią wódkę Nasza. W latach 1994- 2011 jako jedyny w Polsce i jeden z czterech europejskich zakładów zaczął produkować dla The Pierre Smirnoff Company znaną na świecie wódkę Smirnoff (była to wódka Smirnoff Vladimir nr 60). Za swoją wiśniówkę Polmos Józefów otrzymał w 2003 roku godło „Teraz Polska”. W 2006 roku firma była plasowana na trzecim miejscu wśród najbardziej dochodowych producentów alkoholi wysokoprocentowych w Polsce, już w 2008 roku spadła jednak na najniższe miejsce. Wówczas też rozpoczęta została procedura prywatyzacji, w kolejnych przetargach nie zgłosił się jednak żaden kupiec. Poza wódką Smirnoff Polmos Józefów wprowadzał na rynek też szereg własnych marek: Classic, Czerwona Kartka, Prezydent, Red Sun, liczne wódki smakowe (cytrynowa, ziołowa, grejpfrutowa), likier Cherry Cordial, a także niewątpliwie sztandarowy produkt – wytrawną starzoną wódkę Kasztelańską, sprzedawaną w eleganckich karafkach.
W 1990 roku w związku z restrukturyzacją Państwowego Przedsiębiorstwa Przemysłu Spirytusowego Polmos powstała Spółka Skarbu Państwa Mazowiecka Wytwórnia Wódek i Drożdży Polmos S.A. Pod koniec 2011 roku, po kilku nieudanych próbach prywatyzacji, zadłużoną firmę postawiono w stan likwidacji, wkroczył do niej syndyk, zakład zamknięto a majątek, w tym zapasy starzonych wódek, częściowo wyprzedano. Jesienią 2013 roku właścicielem drożdżowni został międzynarodowy koncern Lalleland, a w listopadzie 2013 roku nowa spółka Polmos Józefów wznowiła rozlew alkoholu, jako pierwsza pojawiła się na rynku wznowiona Wódka z Czerwoną Kartką. Po niej pojawiła się linia napojów spirytusowych o różnych smakach pod marką Kasztelańska (Kasztelańska Cytrynowa, Kasztelańska Grejpfrutowa, Kasztelańska Wiśniowa, Kasztelańska Porzeczkowa, Kasztelańska Bitter). Rektyfikacji nie wznowiono. W ostatnich latach zakład stał zamknięty.
Od 2019 roku dzierżawcą Polmosu jest spółka Legendary Polish Brand, która dynamicznie wznowiła działalność, zaopatrując jeszcze przed Bożym Narodzeniem 2019 roku sklepy w nowe butelkowania wódki czystej Kasztelańska i likierów owocowych: Kasztelańska Wiśniowa, Kasztelańska Cytrynowa, Kasztelańska Porzeczkowa. W 2020 roku dołączył do oferty Spirytus Kasztelański oraz zadebiutowała wódka pod marką Prezydent, a w 2021 roku wznowiono produkcję wódki Starowiejska.